Biorezonans

Biorezonans to terapeutyczne oddziaływanie na organizm pacjenta przy pomocy jego własnych drgań elektromagnetycznych.

O czym się dowiemy?

Dzięki diagnostyce biorezonansowej możemy osiągnąć wiedzę na temat obciążenia naszego organizmu np. metalami ciężkimi, grzybami, pasożytami, bakteriami oraz poznać przyczynę i winowajcę niepożądanych objawów alergicznych.

Czy badanie jest bolesne?

Testy alergiczne i terapie są bezbolesne. Nie wymagają nakłucia i pobrania krwi. Odczulanie jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. Pacjent otrzymuje wynik od razu po badaniu.

hand

Na czym polega?

Po wykonaniu testów i stwierdzeniu na jakie alergeny pacjent jest uczulony przystępujemy do terapii odczulających. Alergia jest do zwalczenia. W trakcie pierwszej wizyty możliwe jest odczulenie jednego alergenu – terapia trwa do 20 minut i jest bezbolesna oraz bezinwazyjna.

Co oferujemy?

Terapia przy wykorzystaniu biorezonansu jest skuteczną metodą zwalczania alergii. Alerbio w Mierzynie oferuje całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne (bez iniekcji) testy alergiczne na dziesiątki alergenów: pyłkowych, pokarmowych, wziewnych, spożywczych, środków konserwujących i innych. Odczulanie wykonywane na prośbę pacjenta pozwala skutecznie wyeliminować reakcję alergiczną.

W czym możemy pomóc?

Terapie z wykorzystaniem biorezonansu pomagają w eliminacji dolegliwości, takich jak np. alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, alergiczny nieżyt nosa, katar sienny, alergiczne zapalenie spojówek, alergia pokarmowa, alergia kontaktowa skóry, uczulenie na roztocza kurzu domowego, pokrzywka, uczulenie na sierść zwierząt i wiele innych. Można również wspomóc układ odpornościowy czy pozbyć się nałogu nikotynowego.

Działanie urządzenia BICOM opiera się na zjawisku fizycznym, jakim jest rezonans elektromagnetyczny. Każdy organizm ludzki posiada swoje własne spektrum drgań elekromagnetycznych, każda tkanka, narząd czy układ mają charakterystyczne dla siebie częstotliwości. Są to tzw. drgania własne organizmu. W zdrowym układzie drgania te są harmonijne, z kolei podczas procesu zapalnego zostają one zaburzone (pojawiają się tzw. drgania patologiczne). Dzięki terapii biorezonansowej można wpłynąć na pole elekromagnetyczne i wygasić drgania patologiczne a neutralizując drgania czynników szkodliwych można spowodować ich wydalenie z organizmu (jak w przypadku toksyn i metali ciężkich), zniszczenie (jak w przypadku boreliozy, kandydozy, zakażenia gronkowcem) lub wygaszenie reakcji na nie (jak w przypadku alergenów).

Dandelion seeds in the morning sunlight blowing away across a fresh green background
Dandelion seeds in the morning sunlight blowing away across a fresh green background

Termin terapia biorezonansowa (BRT) został stworzony w 1987 roku na określenie „terapii drganiami własnymi organizmu człowieka”. Jej twórcą jest niemiecki lekarz o nazwisku Morell, który po raz pierwszy przedstawił możliwości jej zastosowania w 1977 roku. Pierwszym skonstruowanym aparatem do biorezonansu był aparat MORA. W późniejszym czasie w niemieckim instytucie Brugemann (obecnie Regumed) opracowano sterowane komputerowo urządzenia do diagnostyki oraz terapii biorezonansowej pod nazwą BICOM. Nazwa ta powstała od terminu Bio-Communication”.

Biorezonans zasłynął ze swojej skuteczności w diagnostyce i leczeniu alergii, co nadal stanowi jego domenę. Aktualnie oprócz alergii biorezonans jest bardzo polecany w diagnostyce obciążeń pasożytami, grzybami, metalami ciężkimi, bakteriami, a także w terapii antynikotynowej, która ułatwia rozstać się z nałogiem.

Terapia biorezonansowa jest terapią regulacyjną, która pobudza mechanizmy samoregulacyjne i siły obronne oraz przyspiesza regenerację organizmu. Osoby korzystające z terapii biorezonansowej odczuwają znaczą poprawę stanu zdrowia. Metoda biorezonansowa zyskała ogromną popularność i rozwinęła się na całym świecie ciesząc się wszędzie znakomitą opinią z uwagi na swoją skuteczność.

+48 720 777 685